Internetowy kantor sposobem na tańszy kredyt

kredyt hipoteczny

Według oficjalnych danych około 700 tysięcy kredytobiorców w Polsce zaciągnęło kredyt hipoteczny, który był kredytem spłacanym po kursie franka szwajcarskiego. O dramatycznych sytuacjach, jakie dotknęły kredytobiorców, donosiły media: rosnący kurs franka szwajcarskiego znacząco podniósł wysokość miesięcznej raty kredytu. Jednak istnieją sposoby, aby budżet domowy nie odczuł każdego wahania na rynku walutowym.

Sprawdźmy co oferuje nam internetowy kantor. Od 2011 roku kredytobiorcy mogą spłacać kredyty walutowe bezpośrednio w walucie. Oznacza to, że co miesiąc kredytobiorcy, którzy zdecydowali się na taką formę spłaty kredytu, muszą odwiedzić stacjonarny kantor lub poszukać waluty w inny sposób. Z pomocą przychodzi internetowy kantor, który oferuje popularne waluty dostępne po korzystnych kursach. W odróżnieniu od banku czy stacjonarnych kantorów, w kantorze internetowym obowiązują bardzo niskie spready, rzędu 2-3 groszy. Niski spread to również niższe kursy walut. Kredytobiorcy mogą również porównać, ile zyskują kupując walutę potrzebną do spłaty kredytu bezpośrednio w kantorze internetowym w porównaniu z ratą kredytu, jaką pobrałby ich bank. Przy racie kredytu rzędu 1000 CHF realne oszczędności sięgają nawet kilkuset złotych.

Dlaczego warto kupować walutę w Internecie?

Choć to niskie kursy walut sprawiają, że klienci coraz chętniej wybierają internetowy kantor walut, to nie jest to jedyny powód, dla którego warto kupować walutę w Internecie. Dużym atutem kantorów internetowych jest ich dostępność – działają online, a klienci mogą dokonywać transakcji o dowolnej porze i w dowolnym dniu. W niektórych kantorach klient ma kilka godzin na sfinalizowanie transakcji poprzez zlecenie wpłaty środków na rachunek prowadzony w kantorze, licząc od godziny zawarcia transakcji. Przez ten czas kurs wymiany dla tego klienta nie ulega zmianom. Bardzo często jednak kantory internetowe współpracują z różnymi bankami, przez co wpłaty klientów księgowane są praktycznie online. Dla klientów duże znaczenie ma również to, że zakupiona waluta trafia na rachunek walutowy, prowadzony w banku. To oznacza dużą oszczędność czasu – klient nie musi jechać do kantoru po walutę, aby za chwilę wpłacić ją na konto bankowe. Wszystko odbywa się online.

Usługi kantorów internetowych coraz częściej doceniają osoby wyjeżdżające na urlopy zagraniczne, które zabierają ze sobą gotówkę. Również one mogą kupić potrzebną walutę korzystając z usług internetowego kantoru walutowego.

 

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Site Footer