Kiedy kupować walutę w Internecie?

kupno walut online

Obsługa internetowa rachunków bankowych doprowadziła do powstawania kantorów internetowych, które oferują możliwość wymiany walut o dowolnej porze. Bezpieczeństwo dokonywania transakcji walutowych oraz niskie kursy walut także przemawiają na korzyść e-kantorów. Czy kantor walutowy online jest dobrym wyborem dla każdego?

Z usług kantoru internetowego może skorzystać każdy klient, który założy konto użytkownika w serwisie internetowym. To właśnie konieczność identyfikacji klientów, którzy kupują walutę online, różni kantor walutowy online od kantoru stacjonarnego. W tym drugim transakcji może dokonać każdy klient, natomiast w przypadku wymiany walut przekraczającej ustalone limity powstaje konieczność identyfikacji klienta. Skoro wymiana walut dokonywana jest online, również wpłata pieniędzy niezbędnych do sfinalizowania transakcji, jak i przelew waluty na rachunek kupującego realizowane są w przez Internet. Korzystając z kalkulatorów, które kantor publikuje na swojej stronie, każdy klient ma możliwość sprawdzenia, ile oszczędza kupując walutę online. Kalkulator skierowany jest głównie do kredytobiorców, którzy mogą w ten sposób porównać wysokość raty kredytu, jaką musieliby spłacić korzystając z usług swojego banku, z ratą przeliczoną po kursie kantoru.

Realne korzyści dla klientów

Kursy walut, jakie oferuje kantor walutowy online, są niższe niż w bankach czy kantorach stacjonarnych z kilku powodów. Na kurs waluty duży wpływ ma wysokość spreadu, który w przypadku kantorów internetowych jest bardzo niski i zwykle nie przekracza 3 groszy. Kantory internetowe zarabiają na ilości zleceń dzięki ich stale rosnącej popularności. Same kantory internetowe są dostępne dla klientów przez całą dobę. Dla wielu klientów to znaczące ułatwienie, bowiem mogą oni kupować waluty także o dosyć nietypowych porach, np. w nocy czy w weekendy. Do niedawna problemem był czas potrzebny na zrealizowanie przelewu na zakup waluty. Obecnie większość kantorów prowadzi rachunki w największych bankach w Polsce, dzięki czemu przelewy klientów księgowane są w czasie rzeczywistym. Po sfinalizowaniu transakcji waluta trafia na rachunek bankowy klienta, który może zlecić spłatę kredytu walutowego czy wypłacić walutę w czasie urlopu.

W przeważającej większości klientami e-kantorów są kredytobiorcy, którzy muszą spłacać kredyty walutowe. Jednak popularność kantorów online rośnie również wśród osób, które poszukują tańszej waluty na wyjazdy wakacyjne. W kantorach online walutę kupują także przedsiębiorcy, którzy za niektóre zagraniczne towary czy usługi mogą zapłacić jedynie gotówką.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Site Footer