Wakacyjna wymiana walut

wakacyjna wymiana walut

Polacy coraz chętniej wybierają się na wakacje za granicę. Każdy taki wyjazd związany jest z wymianą gotówki na walutę kraju, do którego się wybieramy. Wybór sposobu wymiany nie jest łatwy i trzeba się zorientować gdzie to najlepiej zrobić, tak by na tym nie stracić. Musimy się zastanowić czy po zagraniczną walutę najlepiej wybrać się do banku, czy może zapłacić za nią kartą kredytową lub skorzystać z oferty jaką daje nam kantor wymiany walut online.

Opcji jest dużo więcej. Pamiętajmy, że zawarcie niekorzystnej transakcji kupna obcej waluty spowoduje, że zabierzemy na wakacje dużo mniej gotówki niż zaplanowaliśmy. A przecież nie chcemy odmawiać sobie przyjemności podczas urlopu. Porównajmy więc dwa sposoby wymiany waluty.

Kantor wymiany walut.

W każdym mieście znajduje się kantor wymiany walut. Najczęściej można je znaleźć przy dworcach kolejowych i autobusowych, przy lotniskach oraz w galeriach handlowych. Trzeba pamiętać o tym, że jeśli chcemy wymienić większą ilość gotówki zazwyczaj trzeba dzień wcześniej zgłosić dyspozycję. Czasem po prostu kantor nie może od ręki zrealizować tak dużej wymiany pieniędzy, gdyż nie posiada na to środków. Musimy wtedy poczekać na wymianę kilka godzin lub jeden dzień. Zaletą kantorów stacjonarnych jest to, że możemy zakupić tam praktycznie walutę każdego kraju świata. Oprócz ogólnie znanych dolarów czy euro możemy tam zakupić dirhamy czy rupie indyjskie. Pamiętajmy też o tym, że wymieniając w kantorze większą ilość gotówki mamy możliwość negocjacji ceny.

Można przez internet.

Jeśli nie kantor wymiany walut, to co? Internetowy kantor! Jak nazwa wskazuje wymiana waluty odbywa się przez internet. Klient przelewa na konto kantoru określoną sumę pieniędzy i w zamian otrzymuje na swoje konto przeliczoną kwotę w obcej walucie. Warunkiem udanej transakcji jest posiadanie przez klienta konta walutowego. Kantory takie dają szybką możliwość wymiany gotówki. Można też wymieniać duże kwoty i nie trzeba wcześniej składać dyspozycji. Gotówka pojawia się na koncie klienta już kilka chwil po tym, jak wpłaci on pieniądze na konto kantoru.

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Site Footer