Zalety kantorów online

zalety kantorów internetowych

Jakie są najważniejsze korzyści płynące z korzystania z takich rozwiązań, jak kantor walutowy online w porównaniu z tradycyjnymi, stacjonarnymi punktami wymiany walut obcych? Wydaje się, że kwestią, jaką należy tutaj wymienić w pierwszej kolejności, są o wiele bardziej korzystne warunki finansowe. Koszty działalności kantorów internetowych online są z oczywistych względów o wiele niższe, niż ma to miejsce w przypadku firm działających w sposób tradycyjny. Przez co takie podmioty, jak kantor walutowy są w stanie zaoferować swoim klientom o wiele bardziej dogodne warunki jeśli chodzi o wysokość kursu walut.

Oczywiście, może się wydawać, że w przypadku mniejszych transakcji różnice w kursach, które wynoszą kilka groszy są raczej pozbawione jakiegoś większego znaczenia, jednak wystarczy kilka obliczeń, aby przekonać się, że tego rodzaju myślenie jest błędne. Załóżmy, że paręnaście miesięcy temu kupiliśmy poprzez kantor walutowy online trzy tysiące euro po kursie wynoszącym 4,10 zł. Obecnie chcemy sprzedać zakupione euro. Kurs euro do złotego wynosi 4,36 zł. Możemy więc łatwo policzyć, że nasz zysk wynosi w takim wypadku 780 zł. Gdybyśmy, zamiast skorzystania z kantoru online, wybrali tradycyjny punkt wymiany walut, różnica kursów w przypadku kupna euro, a potem sprzedaży wynosiłaby jedynie kilkanaście groszy. Ostatecznie zarobiliśmy więc kilkaset złotych więcej. Jeśli pomnożymy to przez liczbę transakcji, jakich dokonujemy w przeciągu jakiegoś czasu (na przykład w ciągu roku), widzimy, że jest tutaj mowa o relatywnie dużych różnicach finansowych.

Oczywiście, nie można zapominać także o innych względach, pod którymi kantor walutowy online, będzie prezentował się o wiele korzystniej, niż standardowe, stacjonarne punkty wymiany walut. Główną przewagą jest tutaj rzecz jasna wygoda: w przypadku korzystania z kantoru internetowego wszystkie transakcje dokonujemy z naszego własnego domu, bez tych wszystkich trudności i stresu, jakie są związane ze zwykłą wymianą walut (zwłaszcza jeśli chodzi o większe kwoty pieniędzy).

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Site Footer